Opłacalność stosowania wypełniaczy

Każdemu kto zmierza się z wysyłką paczek zależy na tym, aby dotarły one możliwie szybko i bez uszkodzeń do odbiorców. Dobrze zabezpieczona paczka to jednak nie tylko zadowolony klient ale również oszczędności.

Odpowiednie przygotowanie paczki do wysyłki jest ogromnie ważnym elementem w procesie sprzedaży. Bagatelizowanie znaczenia zabezpieczenia przesyłki jest błędem i odbija się często niepotrzebnymi reklamacjami a co za tym idzie kosztami. Czy liczysz ile wynoszą w przypadku uszkodzenia towaru koszty reklamacyjne? Należy wziąć pod uwagę:

 • Wartość towaru, który uległ uszkodzeniu
 • Cenę kolejnego opakowania, taśmy, kartonu i stretchu
 • Koszt ponownej wysyłki do klienta
 • Utratę niezadowolonych klientów i negatywne opinie o naszej firmie.

Co zrobić, żeby tych kosztów uniknąć?

Na bezpiecznie i profesjonalnie spakowaną paczkę składa się wiele elementów począwszy od samego opakowania kartonowego, poprzez dobre taśmy samoprzylepne a na wypełniaczach skończywszy. Oto kilka ważnych sugestii:

 • Karton powinien być odpowiedniej wielkości sporo większy od wysyłanych przedmiotów. Jednakże zbyt duże opakowanie powoduje, że niepotrzebnie zużywamy zbyt dużo wypełniaczy a karton zbyt mały stwarza niebezpieczeństwo bliskiej odległości przedmiotu od jego brzegu.
 • Ważna jest również ilość warstw samego kartonu czyli jego sztywność. Im więcej warstw, tym paczka będzie mniej podatna na uszkodzenie i bezpieczniejsza.
 • Wypełniacz powinien być w takiej ilości, żeby produkty we wnętrzu kartonu nie mogły się przemieszczać co znacząco zwiększy ich bezpieczeństwo podczas podróży.
 • Najlepsze taśmy klejące wykonane są na kleju kauczukowym. Tanie akrylowe taśmy będą się rozklejały podczas niskich temperatur oraz bardzo słabo trzymały w ciepłe dni. W sumie będziemy musieli wielokrotnie zaklejać karton co wyjdzie drożej niż stosowanie taśm na dobrym kleju.

Bezpieczna paczka to zadowolenie klientów, które jest kluczowym czynnikiem prowadzenia działalności. Nie bez znaczenia jest również ograniczenie kosztów reklamacyjnych. Biorąc to wszystko pod uwagę zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta urządzeń do produkcji wypełniaczy do zabezpieczania paczek.

      Druga ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę dotyczy ekologii. Stosowanie  materiałów wypełniających to również spory zysk, którego jednak od razu nie widać i jest mniej doceniany z tego powodu. Chodzi o ochronę naturalnego środowiska. Każdy z nas płaci za niszczenie środowiska w podatkach i różnych opłatach, o których nie do końca wiemy. Poza tym wielu klientów ze sklepów internetowych pod wpływem wielu kampanii związanych z ochrona środowiska zaczyna wybierać sprzedawców stosujących materiały ekologiczne. Jak widzimy stosowanie ekologicznych wypełniaczy do paczek  naprawdę się opłaca!

OPAKOWANIA NA BUTELKI I LAPTOPY

Jeżeli masz do wysłania butelkę lub laptopa, to dobrym rozwiązaniem mogą okazać się opakowania nadmuchiwane. System jest podobny jak przy wypełniaczach z powietrzem ale przy zastosowaniu opakowań nadmuchiwanych mamy do czynienia z dużo grubszą folia i sporym ciśnieniem w opakowaniu rzędy 3 atm. Jeżeli jesteś zainteresowany ceną oraz szczegółowymi informacjami zapraszam do kontaktu z bezpośrednim importerem opakowań na laptopy i butelki.

 

 • laptop
 • laptop1
 • laptop2